řešeni bez kompromisů

Díky účinnému řešení typu "4v1": např. u tepelného čerpadla vzduch-voda LWZ 5/8 CS Premium nezůstane žádné přání nesplněné: vytápění, chlazení, teplá voda a řízené větrání s rekuperací tepla, vše v jedné jednotce, s vysokým komfortem bydlení a vysokou energetickou účinností.


centrální větrací jednotka

 je vhodná pro přívod a odvod vzduchu rodinných domů, velkých bytů a malých komerčních objektů.

Komfortní charakteristiky •  Integrovaný regulátor se ovládá pomocí multifunkčního displeje, na kterém lze nastavit i týdenní program. Displej lze používat jako dálkové ovládání. • Integrovaná obtoková klapka ve větvi přívodu vzduchu zabraňuje rekuperaci tepla z odsávaného vzduchu za horkých letních nocí. • Další komfort zajišťuje topný registr s elektrickým předehřevem, který přivádí do místnosti vzduch o vyšší teplotě. • Snímač vlhkosti lze použít k regulaci objemového průtoku vzduchu v závislosti na vlhkosti. Decentrální větrací jednotka

V případě decentrálního větrání obytných prostor s rekuperací tepla musí být v každé větrané nebo odvětrávané místnosti na vnější stěně instalováno samostatné zařízení.K tomuto účelu jsou k dispozici systémy se dvěma ventilátory a rekuperací tepla prostřednictvím křížového výměníku tepla. Při výběru vhodného zařízení pro lokální rekuperaci tepla je třeba brát v úvahu také co nejnižší emise hluku a dobrou schopnost čištění a údržby. Mělo by být možné regulovat jednotlivé ventilátory, aby bylo možné přizpůsobit proudění vzduchu potřebám.Řešení na bázi lokální rekuperace tepla jsou ideální volbou pro rekonstrukce nebo lokální problémy s vlhkostí, ale lze je použít i v nových budovách.